WM Relays Roll of Honour

WM Relays Roll of Honour

2019 Winning teams

ClassClubRunners
A – Mini WCHEuan Barnby/Oscar Barnby/John Hearn
B – Junior women
C – Intermediate Women ODFlorence Lunn/Pippa Smart/Tabitha Lunn
D – OpenWomen ODHarriet Lawson/Ka Man Leung/Anne Straube
E – Senior Women WCHMary Adams/Mel Hearn/Christine Collins
F – Veteran Women HOCAlison Sloman /Marian White/Mandy Mackereth
G – Super Veteran Women POTOCMarian Denham/Barbara Farr/Jean Rostron
H – Junior Men
I – Intermediate Men ODOliver Lunn/Luke Cherry/Felix Lunn
J – Open Men POTOCMartin Pigott/Graham Pigott/Andrew Rowe
K – Senior Men WREClive Richardson/Ian Hopkins/Richard Pay
L – Veteran Men WCHRay Collins/Dave Smith/Neil Adams
M – Super Veteran Men WREJeff Haycocks/Peter Howsam/Rod Postlethwaite
N – Mixed Ad Hoc WRECraig Storey/Andy Clough/Julia Allinson

2018 Winning teams

ClassClubRunners
A – Mini ODOriana MacGibbon, Edward Powell, Sebastian MacGibbon
B – Junior women
C – Intermediate Women
D – OpenWomen ODKirsten Strain, Sophie Kirk, Harriett Lawson
E – Senior Women ODLesley Ross, Anne Straube, Juliet Soulard
F – Veteran Women ODJill Emerson, Liz Phillips, Margaret Willdig
G – Super Veteran Women ODJane Stew, Thelma Spalton, Sue Hallett
H – Junior Men ODGiacomo MacGibbon, Matthew Bambrook, Lewis Oxtaby
I – Intermediate Men
J – Open Men ODAlistair Landels, William Gardner, Alistair Powell
K – Senior Men WCHMark Stodgell, Dan Findlay-Robinson, Andrew
Yeates
L – Veteran Men ODDavid Lawson, Barry Elkington, Andy Emerson
M – Super Veteran Men HOCAndy Hemsted, Barry Houghton, Steve Chiverton
N – Mixed Ad Hoc WRESteve Parker, Jane Howsam, Tom Lewis

2017 Winning teams

ClassClubRunners
A – Mini WRE Lucy Chadwick, Grace Allinson, Harriet Allinson
B – Junior women
C – Intermediate Women WRE Jessica Parker, Catherine Block, Molly Parker
D – OpenWomen OD Kirsten Strain, Juliette Soulard, Liz Phillips
E – Senior Women WRE Diane Jacks, Sharron Richardson, Delia Kingsbury
F – Veteran Women HOC Lesley Brown, Susan Howarth, Judith Taylor
G – Super Veteran Women OD Sheila Carey, Sue Hallett, Karin Kirk
H – Junior Men HOC Alexander Mitchell, Sebastian Mitchell, Arthur Mitchell
I – Intermediate Men OD Oliver Lunn, Oliver Flippance, Felix Lunn
J – Open Men WCH Dan Findlay-Robinson, Tom O’Boyle, Alistair Ross
K – Senior Men WRE Paul Hill, Richard Pay, Ian Hopkins
L – Veteran Men HOC Andy Hemsted, David Williams, Alex Morgan
M – Super Veteran Men HOC Barry Houghton, Geoff Trewin, Brian Hughes
N – Mixed Ad Hoc POTOC Adam Bushnell, Samuel Naylor, Catherine Bushnell